Cykl spotkań w ramach Akademii Dziecięco-Młodzieżowej

2023-04-26
|

W ramach zajęć prowadzonych w każdą sobotę Akademia Dziecięco-Młodzieżowa gwarantuje wszystkim uczestnikom: wspaniałą atmosferę, naukę przez zabawę, kreatywne warsztaty, przygotowanie do matury, a w wakacje aktywnie spędzony czas na letnim obozie dziecięco-młodzieżowym.

Celem projektu jest zaspokajanie ciekawości poznawczej, zainteresowań naukowych oraz rozwijanie pasji i talentów dzieci i młodzieży, a także zachęcenie do poznania świata i różnych dziedzin nauki.

Zajęcia odbywają się na Wydziale Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu i są prowadzone przez nauczycieli dydaktycznych, ekspertów
i specjalistów z różnych dziedzin. Dzieci i młodzież uczestniczą w zajęciach prowadzonych w akademickich aulach, pracowniach i laboratoriach, dzięki czemu mogą poczuć się jak prawdziwi studenci.

Akademia Dziecięco-Młodzieżowa rozpoczęła działalność we wrześniu 2022 r. jako projekt realizowany przez Miasto Zabrze i Akademię Śląską (wcześniej – Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach). Projekt jest współfinansowany przez Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021, a udział we wszystkich zajęciach jest dla uczestników bezpłatny.