Park Hutniczy – wspaniałe miejsce do spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin
Szukasz idealnego miejsca na spędzenie czasu na świeżym powietrzu z całą rodziną ? Odwiedź Park Hutniczy, który przeszedł gruntowną modernizację. To miejsce rekreacji zyskało zupełnie nowy wygląd i mnóstwo atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku. Na placu zabaw dzieci znajdą mnóstwo radości na huśtawkach, zjeżdżalniach i innych przyrządach do zabawy. Wraz z nadejściem upalnych dni będzie można także wkrótce skorzystać z wodnego placu zabaw. Skatepark z kolei z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom sportów ekstremalnych. W wybiegu dla psów czworonożni przyjaciele mogą bezpiecznie biegać i bawić się z innymi psami.
Park Hutniczy zyskał nowe oblicze w ramach projektu „Zabrze – miasto przestrzenią rozwoju”. Został odświeżony i wzbogacony o małą architekturę. Oprócz wspomnianych atrakcji wykonawca wykonał także nasadzenia i oświetlenie. Alejki zostały wyremontowane, utworzono też nowe. Zadbano także o „źródełko Neptuna” usytuowane w północnej części parku. Odrestaurowane z dbałością o szczegóły zachwyca detalami i zachęca do zatrzymania się tu na chwilę zadumy i odpoczynku.
W Parku Hutniczym utworzono trzy skwery wypoczynkowe – jeden z nich jest wyposażony w gry stolikowe- stół do gier w piłkarzyki, stoły do gry w szachy i „chińczyka”. Stworzono także miejsca do grillowania. Z pewnością po tej szeroko zakrojonej rewitalizacji Park Hutniczy stanowić będzie teraz wspaniałe miejsce do spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin.
Parki miejskie to niezwykle ważne przestrzenie w każdym mieście. Stanowią one nie tylko miejsce odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców, ale również wpływają na mikroklimat, jakość powietrza i estetykę miasta. Jest to także ważna przestrzeń, w której spotkają się i integrują mieszkańcy. Nowoczesne place zabaw czy siłownie plenerowe sprzyjają budowaniu więzi społecznych i tworzeniu lokalnej społeczności.
Rewitalizacja Parku Hutniczego, przeprowadzona dzięki pozyskanym przez Miasto Zabrze funduszom norweskim, miała na celu przywrócenie mu dawnego blasku oraz dostosowanie go do potrzeb współczesnych użytkowników. Łączna wartość inwestycji to ponad 9 mln zł.
Projekt „Miasto Przestrzenią Rozwoju”, w ramach którego przeprowadzono tę rewitalizację, finansowany jest z programu „Rozwój Lokalny” i współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021 oraz Budżetu Państwa.